Łóżko piętrowe dla rodzeństwa – za i przeciw

Pokój dziecięcy dla rodzeństwa musi być funkcjonalny. Zaprojektowanie i umeblowanie optymalnej dziecięcej sypialni jest procesem złożonym. Rodziców ogranicza sporo rzeczy. Środki finansowe, wiek dzieci, płeć no i oczywiście metraż. Każdy pokój dla rodzeństwa musi uwzględniać odrębne przestrzenie na naukę i zabawę. Dzieci powinny czuć, że mimo dzielenia sypialni, mają w niej swoją własną przestrzeń. Osobne blaty i krzesła do nauki, osobne kąciki do zabawy i czytania. A co z łóżkiem? Oczywiście każde z rodzeństwa musi mieć własne miejsce do spania. W pokoju o mniejszym metrażu kuszące jest zastosowanie rozwiązania w postaci piętrowego łóżka. Poniżej zastanowimy się, jakie są plusy i minusy inwestycji w tego rodzaju mebel.

Łóżko piętrowe dla rodzeństwa – minusy

Pokój dziecięcy dla rodzeństwa często ma bardzo ograniczony metraż. Pomysł, aby dzieci spały na łóżku piętrowym wydaje się być intuicyjnie dobry, zwłaszcza że dzieci najczęściej uwielbiają to rozwiązanie. A nawet za bardzo czasem – to właśnie może stanowić problem. Bardzo żywiołowe dzieci z pewnością wykorzystają piętrowe łóżko dla swoich różnych pomysłowych zabaw i szaleństw. Obejmować to z pewnością skakanie, wieszanie się i najróżniejsze metody “sprawdzania” wytrzymałości mebla. Dlatego jeśli już decydujemy się zakupić naszym pociechom łóżko piętrowe, wybierzmy mebel solidny, świetnie skonstruowany, mocny, o bezpiecznej wysokości, szerokiej i stabilnej drabince, zabezpieczony na górze trwałymi barierkami.

Innym minusem łóżka piętrowego dla rodzeństwa może być stała walka o to, kto śpi na górze. Kłótnie to codzienność w rodzinach z więcej niż jednym potomkiem. Dodatkowy powód do sporów może być dla nas jako opiekunów nużący. No ale cóż, nauka kompromisów i dochodzenia do zgody z bratem czy siostrą to też umiejętność. Spory o górne miejsce do spania można podciągnąć pod lekcje wychowawcze.

Łóżka piętrowe dla rodzeństwa – plusy

Łóżko piętrowe w małym pokoju dla rodzeństwa to bezpornie największa oszczędność przestrzeni, jaką można wygospodarować. Dzieci będą swoje łóżko uwielbiały, co sprawi, że chętniej będą kładły się spać. Rozwiązanie to sprawi, że nasze pociechy poczują się wyjątkowo, że mają naprawdę fajowy pokój. Bo może większość kolegów nie ma takiego “bajeru”, co oznacza że one mają coś, czego nie mają inni. I z wady dziecięcej sypialni – małego metrażu, zrobi się zaleta. W naszym sklepie mamy całą gamę piętrowych łóżek, o różnych kształtach, kolorach i wzorach. Jeśli wybierzesz dla swoich dzieci na przykład piętrowe łóżko w kształcie domku – ich radość będzie podwójna. 

Mnogość rozwiązań do dziecięcych pokojów, jakie dostępne są na rynku sprawia, że istnieje masę opcji umeblowania i zaaranżowania przestrzeni naszych maluchów. Jeśli już zdecydujesz się na łóżko piętrowe, sprawdź naszą ofertę. Meble od nas, czyli firmy Stolarnia Meble Wróbel, charakteryzują się świetną jakością i trwałością, ale co dla rodziców najważniejsze – są niezwykle bezpieczne. Najważniejszy wybór mebli do dziecięcej sypialni to wybór, sprzyjający zdrowiu i prawidłowemu rozwojowi, a także radości naszych dzieci.