Mały pokoik dziecięcy – dowiedz się jak najlepiej urządzić niewielką przestrzeń dla dziecka

Mały pokoik dziecięcy to często zagwozdka dla rodziców. Jak niewielką przestrzeń umeblować tak, by dziecko było bezpieczne, a pokój był funkcjonalny i wygodny? Pokoik dziecięcy ma być dla malucha sypialnią, miejscem do nauki i do zabawy. Na ciasnym metrażu ciężko jest pogodzić wszystkie te funkcje. W tym artykule podpowiemy wam, jakie rozwiązania oferują nasze dziecięce łóżka drewniane. Co wybrać, by zyskać jak największą oszczędność przestrzeni i funkcjonalność? Czytajcie dalej!

Pokoik dziecięcy o niewielkim metrażu – dobierzcie najlepsze łóżko!

Pokoik dziecięcy to miejsce, które jest dla naszych pociech azylem. Bezpieczeństwo to podstawa. Właściwie dobrane sprzęty pomagają nam stworzyć dzieciakom komfortową i funkcjonalną przestrzeń, gdzie maluchy będą chętnie przebywać. 

Wygodne, ergonomicznie zaprojektowane i solidne wykonane łóżko dziecięce to podstawa nie tylko zdrowego snu, ale też prawidłowego rozwoju naszych pociech. Porządna konstrukcja gwarantuje bezpieczeństwo dzieci podczas snu i zabaw, zaokrąglone krawędzie i wyoblone rogi chronią przed kontuzją, a atestowane materiały wykończeniowe dają pewność nietoksyczności. Wszystkie te kryteria spełniają nasze drewniane łóżka dziecięce.

Spośród asortymentu, który znajdziecie na naszej stronie internetowej, łatwo wybierzecie opcje korzystne przy meblowaniu niewielkich dziecięcych pokoików. Rozwiązania takie jak wysuwane spod materaca szuflady pozwalają na oszczędność miejsca, gdyż można tam chować zabawki, ubrania, czy nawet książki. Łóżka na antresoli dają możliwość wygospodarowania przestrzeni pod łóżkiem – można tu umieścić biurko, komodę, lub kącik do zabawy. Z kolei łóżka piętrowe pozwolą na łatwe umeblowanie małego pokoiku rodzeństwa.

Każda sytuacja, kiedy trzeba urządzić niewielką sypialnię dziecka jest inna, dlatego na meblewrobel.pl znajdziecie duży wybór różnych wariantów łóżek dla dzieci.

Łóżeczka dla dzieci piętrowe – zalety i wady

Łóżeczka dla dzieci piętrowe lub na antresoli przychodzą prędko do głowy, gdy myślimy o umeblowaniu niewielkiej przestrzeni. Na pewno sami zainteresowani – czyli maluchy – będą pomysłem zachwycone. Super jest kłaść się do łóżka, które znajduje się pod sufitem i można wejść na nie po drabince! Jednak pamiętajmy zawsze o bezpieczeństwie! Jeśli decydujemy się na tego typu mebel dla naszych dzieci pamiętajmy, by łóżko piętrowe było solidne, drabinka szeroka i stabilna, a barierki wystarczająco wysokie i wytrzymałe. Nie kupujmy łóżka piętrowego lub na antresoli kiepskiej jakości z niepewnego źródła.

Zadowolenie dzieci oraz oszczędność miejsca to niewątpliwe plusy łóżek na antresoli i piętrowych. Główną wadą jest to, że nasze dzieci są niezwykle kreatywne w wymyślaniu zabaw, psot i harców. Jeśli nasze maluchy są wyjątkowo żywotne, przemyślmy kupno piętrowego mebla. To samo dotyczy tego, czy nasz maluch sypia spokojnie w nocy, czy też ma tendencję do „wiercenia się”. Łóżko piętrowe jest na pewno wygodnym rozwiązaniem do małego pokoiku dziecięcego, należy jednak wybór bardzo dobrze przemyśleć.

Zapraszamy na naszą stronę internetową z przebogatym wyborem dziecięcych łóżeczek. Mają one różne kolory, wzory i funkcjonalności, a wszystkie cechują się bezpieczeństwem, wygodą i solidnym wykonaniem.