FAQ

1. Co to jest stelaż pod materac i czy muszę go dokupić oddzielnie?

Stelaż pod materac ma za zadanie utrzymanie materaca i zapewnienie jego wentylacji. Składa się on z drewnianych listew połączonych specjalną taśmą. Wszystkie łóżka posiadają stelaż sosnowy w komplecie i jest on już wkalkulowany w cenę.

2. Gdzie można na żywo zobaczyć meble?

Nie posiadamy sklepu stacjonarnego. Wybrane modele łóżek można zobaczyć w siedzibie firmy Stolarstwo Tomasz Wróbel, Wólka Tanewska, ul. Wołoszyny 21c, 37-410 Ulanów 

3. Czy meble można zamówić z dostawą za granicę ?  

Meble dostarczamy dowolne miejsce w Europie za pośrednictwem firmy kurierskiej. W przypadku wysyłki za granicę, konieczny jest wcześniejszy kontakt, w celu ustalenia kosztów przesyłki – są one ustalane indywidualnie na podstawie konkretnej zawartości zamówienia oraz dokładnego adresu docelowego.

4. Jaki jest termin oczekiwania na zamówienie?

Terminy dostawy podane są przy każdym produkcie na stronie. W dniu nadania przesyłki wysyłana jest informacja z numerem listu przewozowego i linkiem do śledzenia przesyłki.

Termin realizacji zamówień wynosi od 2 do 14 dni roboczych, zaś czas dostarczenia przez firmę spedycyjną, na terenie Polski wynosi 1-2 dni robocze.

5. Z czego wynika czas oczekiwania na zamówienie?

Każdy mebel wykonujemy pod konkretne zamówienie. Cykl obróbki drewna jest bardzo złożony, a wymagania jakościowe nie pozwalają skrócić tego procesu.
Jeśli jednak Państwa zamówienie jest wyjątkowo pilne, to prosimy o kontakt z nami, a postaramy się pomóc.

7. Z jakiego materiału wykonane są meble drewniane?

Nasze produkty wykonywane są wyłącznie z wysokiej jakości drewna sosnowego (tzw. “klejonki” łączonej na mikrowczepy), połączonego, w niektórych modelach, ze wstawkami z płyty meblowej.

Klejonka powstaje poprzez sklejenie ze sobą mniejszych elementów drewna litego, zwanych fryzami. Klejenie drewna umożliwia nam osiągnięcie stabilnych wymiarów i kształtów przy zmiennej wilgoci i temperatury powietrza (brak krzywizn i „paczenia się” drewna);
–eliminację podczas produkcji wad drewna takich jak: sęki, sinizny, pęknięcia, miejsc o innym zabarwieniu oraz innych wad anatomicznych drewna;

8. Czy drewno wraz z upływem czasu zmienia kolor?

Tak, zwłaszcza sosna. Dzieje się to pod wpływem promieni słonecznych i innych źródeł światła. Jest to całkowicie naturalne zjawisko. Doskonale niweluje je proces bejcowania, który w przypadku naszych mebli jest standardowym elementem procesu produkcyjnego.

9. Czy montaż jest prosty?

Tak, nawet bardzo. W zależności od indywidualnych umiejętności nie powinien zająć więcej niż 30 minut. Do każdego produktu dołączana jest instrukcja, a w razie jakichkolwiek trudności zachęcamy do kontaktu z naszym doradcą  technicznym, który służy pomocą.

10. Jakie jest maksymalne obciążenie łóżeczka?

Maksymalne obciążenie konstrukcji łóżeczka wynosi ok. 190 kg, wytrzymałość stelaża przy równomiernym nacisku wynosi ok. 80 kg, zaś wytrzymałość pojedynczej listwy stelażowej to 30 kg,. Docelowo łóżka są przeznaczone dla dzieci, niemniej jednak rodzic też może położyć się z dzieckiem przy usypianiu, czy czytaniu bajki. Zatem bez obaw można usiąść na łóżku i rama łóżka wytrzyma ciężar także osoby dorosłej.

 

11. W jaki sposób mogę opłacić zamówienie?

Za zamówiony towar w sklepie mogą Państwo zapłacić za pomocą jednej z poniższych opcji:

 1. przedpłata przelewem na rachunek bankowy.

  Dane do przelewu:
  Stolarstwo Tomasz Wróbel
  Wólka Tanewska, ul. Wołoszyny 21c
  37-410 Ulanów
  Konto dla płatności w polskich złotych PLN: 76 2030 0045 1110 0000 0110 2500

 2. płatność przy odbiorze – gotówkę należy wtedy przekazać, kurierowi, przy odbiorze przesyłki.

 3. płatność gotówką lub kartą przy odbiorze osobistym w siedzibie naszej firmy. Towar wydajemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8-14, po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym lub e-mailem +48 667 100 052 | biuro@sklep-wrobel.pl

 4. płatność za pośrednictwem szybkich płatności internetowych, oferowanych przez PayU i Imoje.

 

Na specjalne życzenie Sklep może wystawić fakturę pro forma, na podstawie której Klient dokona płatności za zamówiony towar.

 

12. Czym różni się model Kami od Kami PLUS?

W modelu Kami PLUS w zagłówkach występują dodatkowe dolne deseczki zasłaniające szufladę. 

13. Czy pokrowiec do materacy można zdjąć do prania?

Tak, każdy z materacy ma pokrowiec wyposażony w zamek, co umożliwia swobodne zdjęcie i upranie pokrowca.

14. Czym się charakteryzują poszczególne składniki materacy?

Mata kokosowa:

Mata kokosowa produkowana jest z włókien skorupy orzecha kokosowego. Ze względu na swoje właściwości wzmacniające i usztywniające stosowana jest w przemyśle tapicerskim oraz meblowym. W produkcji materacy, wiąże włókna kokosowe za pomocą naturalnego lateksu dzięki czemu podwyższa się twardość materacy, co najważniejsze nie ujmując ich elastyczności. Oprócz tego, mata kokosowa doskonale “oddycha”,  co przekłada się na znakomitą cyrkulację powietrza w materacu. Struktura włókien pomaga we wchłanianiu wilgoci (w tym potu), co zdecydowanie poprawia komfort snu. Należy dodać również, że mata kokosowa  posiada właściwości antyalergiczne, co jest doskonałą wiadomością dla alergików.

Pianka poliuretanowa:

Pianka charakteryzuje się wysoką odpornością na zużycie i trwałe odkształcenia. Jest sprężysta, ale nie za miękka. Pozwala odpowiednio dostosować miękkość materaca do indywidualnej wagi użytkownika. Bardzo precyzyjne, komputerowe cięcie elementów pianki, pozwala na stworzenie solidnej budowy materaca bez szczelin i odkształceń. 

Owata

Owata to włóknina stosowana w przemyśle meblarskim jako materiał wyściełający. W przypadku naszych materacy owatą obłożono pokrowiec zewnętrzny. Zrobiono to aby nadać materacom odpowiednią miękkość i puszystość. Materac pikowany owatą odznacza się niskim odkształcaniem a tym samym zwiększonym komfortem użytkowania.

 

 

15. Jakie wymiary materaca wybrać do szuflady z funkcją spania?

Materac do szuflady z funkcją spania zawsze wybieramy o 10 cm krótszy niż długość łóżka. Szerokość pozostaje bez zmian. Przykładowo – do szuflady z funkcją spania do łóżka 190×90  pasuje materac o wymiarze 180×90 cm. Zalecana wysokość materaca do szuflady z funkcją spania to 10cm. 


16. Mam łóżko i chcę do niego dokupić szufladę z funkcją spania, jaki wymiar będzie właściwy?

Szufladę z funkcją spania zawsze wybieramy w takim samym rozmiarze, co łóżko. Przykładowo – zakupiliśmy łóżko o wymiarze 180×90, to wybieramy szufladę z opisem „szuflada z funkcją spania do łóżka 180×90” 


17. Wysyłka 48H – jaki jest czas realizacji?

Zamówienia na produkty  z zakładki „WYSYŁKA 48H” realizowane są i wysyłane w ciągu 48 godzin od momentu zaksięgowania wpłaty lub w ciągu 48 godzin od momentu złożenia zamówienia – w przypadku płatności przy odbiorze (wysyłka dotyczy dni roboczych). Wyjątkiem jest sytuacja zakupu produktu z sygnaturą 48H z produktem z pozostałych kategorii, wówczas termin realizacji wydłuża się do czasu oferowanego w regulaminie tj. do 14 dni roboczych, zatem zamówienie na towary o różnych terminach realizacji wysyłane jest standardowo po skompletowaniu całości zamówienia, tzn. po upływie najdłuższego z podanych terminów

18. Jaka jest zalecana wysokość materaca do łóżek produkcji Meble Wróbel?

Zalecana, maksymalna wysokość materaca wynosi do 12 cm, aby zastosowane barierki pełniły swą swoją funkcję ochronną podczas snu dziecka. Wyjątkiem jest wysuw łóżka oraz szuflada z funkcją spania, do których zalecamy materac o max. wysokości 10 cm. 


19. Jaki jest rozstaw szczebelków w stelażu?

W standardowym stelażu rozstaw szczebelków wynosi 9.5 cm.
Szerokość szczebelków to 5.5 cm, a wysokość 1.8 cm. 

Ilość listewek w standardowym stelażu zależna jest od wymiaru i wynosi:– 12 listew, szerokości 80 cm pasujące do łóżek długości 160
– 14 listew, szerokości 80 cm lub 90 cm –  pasujące do łóżek długości 180 – 200 cm


20. Jakiej szerokości i głębokości jest otwór w zdejmowanej barierce?

Barierka przystosowana jest do mocowania na ramę łóżek o grubości deski 2.2 cm, dokładnie takich, jak w przypadku łóżek produkcji Meble Wróbel. Głębokość otworu to 4.5 cm.


21. Czym różni się nakładana barierka do modelu TIMI/BILI  od tej nakładanej na pozostałe modele?

Model TIMI/BILI posiada krótkie barierki, tzw. boczki zamontowane na stałe do ramy łóżka, które pełnią funkcję zabezpieczającą przed zsuwaniem się poduszki, jednakże aby uchronić dziecko przed upadkiem zaprojektowaliśmy barierkę dedykowaną temu modelowi łóżka. Od zdejmowanej barierki, stosowanej do pozostałych modeli łóżek, różni się ona wysokością słupków, przy czym są one różnej długości, tak, aby pasowały na boczek łóżka TIMI/BLI  i jego ramę. ją wysokość słupka barierki.

meblewrobel.pl Reviews with ekomi-pl.com