FAQ

1. Co to jest stelaż pod materac i czy muszę go dokupić oddzielnie?

Stelaż pod materac ma za zadanie utrzymanie materaca i zapewnienie jego wentylacji. Składa się on z drewnianych listew połączonych specjalną taśmą. Wszystkie łóżka posiadają stelaż sosnowy w komplecie i jest on już wkalkulowany w cenę. Za dopłatą można zamówić stelaż gęstszy (więcej listew).

2. Gdzie można na żywo zobaczyć meble?

W obecnej chwili nasze meble można zobaczyć tylko w naszym zakładzie: Stolarstwo Tomasz Wróbel, Wólka Tanewska, ul. Wołoszyny 21c, 37-410 Ulanów 

3. Czy meble można zamówić z dostawą zagranicę ?  

Oczywiście. Meble dostarczamy  dowolne miejsce w Europie za pośrednictwem firmy kurierskiej. W przypadku wysyłki za granicę, konieczny jest wcześniejszy kontakt, w celu ustalenia kosztów przesyłki (jest on wyceniany indywidualnie na podstawie podanego dokładnego adresu).

4. Jaki jest termin oczekiwania na zamówienie?

Terminy dostawy podane są przy każdym produkcie na stronie. W dniu nadania przesyłki wysyłana jest informacja z numerem listu przewozowego.

5. Z czego wynika czas oczekiwania na zamówienie?

Nasze produkty wykonywane są wyłącznie z drewna. Wbrew pozorom nie jest łatwo kupić korzystnie materiał odpowiedniej jakości. W związku z tym każdy mebel wykonujemy pod konkretne zamówienie. Cykl obróbki drewna jest bardzo złożony, a wymagania jakościowe nie pozwalają skrócić tego procesu. Jeśli jednak Państwa zamówienie jest wyjątkowo pilne, to prosimy o kontakt z nami, a postaramy się pomóc

7. Z jakiego materiału wykonane są meble drewniane?

Nasze meble wykonane są w całości z drewna sosnowego (tzw. “klejonki” łączonej na mikrowczepy).

Klejonka powstaje poprzez sklejenie ze sobą mniejszych elementów drewna litego zwanych fryzami. Klejenie drewna umożliwia nam osiągnięcie wysokich efektów  estetycznych naszych wyrobów w postaci:

– stabilnych wymiarów i kształtów przy zmiennej wilgoci i temperatury powietrza (brak krzywizn i paczenia się drewna);

– możliwości eliminacji podczas produkcji wad drewna takich jak: sęki, sinizny, pęknięcia, miejsca o innym zabarwieniu oraz inne wady anatomiczne drewna;

– utrzymania możliwości produkcji wyrobów w 100% z drewna mimo stale drożejącego surowca;

– nie stosowania zamienników w postaci tanich płyt drewnopochodnych, tj.: płyty wiórowe, płyty okleinowane, płyty pilśniowe (MDF i HDF) i inne;

8. Czy drewno zmienia kolor po jakimś czasie?

Tak, zwłaszcza sosna. Dzieje się to pod wpływem promieni słonecznych i innych źródeł światła. Jest to całkowicie naturalne zjawisko. Doskonale niweluje je proces bejcowania, który w przypadku naszych mebli jest bezpłatny. 

9. Czy montaż jest prosty?

Tak, nawet bardzo. W zależności od indywidualnych umiejętności nie powinien zająć dłużej niż 30 minut. Do każdego produktu dołączana jest instrukcja, a w razie jakichkolwiek trudności można się z nami skontaktować i postaramy się pomóc.

10. Jakie jest maksymalne obciążenie łóżeczka?

Maksymalne obciążenie łóżeczka wynosi 180 kg, a więc nie powinno stanowić problemu aby razem z dzieckiem położyła się na nim osoba dorosła.

11. W jaki sposób mogę opłacić zamówienie?

Za zamówiony towar w sklepie mogą Państwo zapłacić za pomocą jednej z poniższych opcji:

– Płacąc z góry przelewem – po złożeniu zamówienia, otrzymacie Państwo maila potwierdzającego złożone zamówienie wraz z nr konta, na który należy przelać kwotę zakupów plus koszty przesyłki. Płatność może być zrealizowana w dowolnym banku, na poczcie, innej uprawnionej placówce bądź za pomocą bankowości elektronicznej. – Płacąc przy odbiorze – gotówkę należy wtedy przekazać listonoszowi, kurierowi bądź przy na poczcie przy odbiorze przesyłki.

– Kartą kredytowa za pomocą serwisu Płatności.pl

– Płacąc przy odbiorze kurierowi (przesyłka za pobraniem)

Na specjalne życzenie Sklep może wystawić Fakturę Pro Forma, na podstawie której Klient dokona płatności za zamówiony towar.

12. Czym różni się model Kami od Kami PLUS?

W modelu Kami PLUS w zagłówkach występują dodatkowe dolne deseczki zasłaniające szufladę. Takie rozwiązanie może być zastosowane również w przypadku pozostałych modeli.

13. Czy pokrowiec do materacy można zdjąć do prania?

Tak, każdy z materacy ma pokrowiec wyposażony w zamek co umożliwia swobodne zdjęcie i upranie pokrowca.

14. Czym się charakteryzują poszczególne składniki materacy?

Mata kokosowa:

Jak sama nazwa wskazuje mata kokosowa produkowana jest z orzecha kokosowego, a ściślej mówiąc, z włókien jego skorupy. Ze względu na swoje właściwości wzmacniające i usztywniające stosowana jest w przemyśle tapicerskim oraz meblowym. W produkcji materacy, wiąże włókna kokosowe za pomocą naturalnego lateksu dzięki czemu podwyższa się twardość materacy, co najważniejsze nie ujmując ich elastyczności. Oprócz tego mata kokosowa znakomicie “oddycha”  co przekłada się na znakomitą cyrkulację powietrza w materacu. Struktura włókien pomaga we wchłanianiu wilgoci (w tym potu) co zdecydowanie poprawia komfort snu. Należy dodać również, że mata kokosowa  posiada właściwości antyalergiczne co jest doskonałą wiadomością dla alergików.

Pianka poliuretanowa:

Pianka charakteryzuje się wysoką odpornością na zużycie i trwałe odkształcenia. Jest sprężysta, ale nie za miękka. Pozwala odpowiednio dostosować miękkość materaca do indywidualnej wagi użytkownika. Bardzo precyzyjne, komputerowe cięcie elementów pianki, pozwala na stworzenie solidnej budowy materaca bez szczelin i odkształceń. Pianka poliuretanowa jest wykonana zgodnie z normami ISO 9002, posiada między innymi atest jakości zdrowotnej Państwowego Zakładu higieny.

Owata

Owata to włóknina stosowana w przemyśle meblarskim jako materiał wyściełający. W przypadku naszych materacy owatą obłożono pokrowiec zewnętrzny. Zrobiono to aby nadać materacom odpowiednią miękkość i puszystość. Materac pikowany owatą odznacza się niskim odkształcaniem a tym samym zwiększonym komfortem użytkowania.

Pranie

Zalecana temperatura do prania takiego pokrowca to 40 °C. Pokrowiec utrzymuje wtedy swoje właściwości – ocieplanie oraz wchłanianie i oddawanie wilgoć.