Pokój przedszkolaka – na to zwróć uwagę przy projektowaniu!

Urządzenie pokoju przedszkolaka wymaga uwzględnienia różnych czynników, takich jak bezpieczeństwo, funkcjonalność i estetyka. Przedszkolak jest już częściowo samodzielny i z pewnością potrzebuje nieco niezależności i prywatności.

Przedszkolak zaczyna już sam czytać, trochę pisać, bawi się jednak nadal jak małe dziecko, jak małe dziecko jest też narażony na kontuzje przy upadku, lub uderzeniu. Dziecko kilkuletne potrzebuje zatem odpowiednich mebli i wystroju swojej przestrzeni, które będą sprzyjać jego zdrowemu rozwojowi.

Bezpieczny pokój przedszkolaka – o tym pamiętaj!

Bezpieczeństwo dziecka to absolutna podstawa. Należy je uwzględnić na pierwszym miejscu przy projektowaniu dla niego pokoju. Kilka żelaznych zasad to:

   – Zamocuj meble do ściany, aby zapobiec przewracaniu,

   – Wybierz meble o bezpiecznych, zaokrąglonych krawędziach,

   – Upewnij się, że wszelkie gniazdka elektryczne są zabezpieczone przed dziećmi,

   – Unikaj ostro zakończonych mebli i elementów dekoracyjnych.

Łóżka, które mamy w naszej ofercie wszystkie mają wyoblone kanty i brzegi. Dzięki temu przy ewentualnym uderzeniu dziecko nie odnosi kontuzji.

Wszystkie meble wytwarzane przez nas są wykończone farbami, klejami i innymi materiałami, które są nietoksyczne i spełniają wyśrubowane normy europejskie.

Mocne, solidne barierki ochronne są przydatne dla małych dzieci, jakimi są przedszkolaki. Zdejmowane i zakładane barierki z naszej oferty są super opcją, gdyż wraz z rozwojem dziecka można je po prostu zdemontować, lub z powrotem zamontować w razie konieczności. Daje to elastyczność korzystania z mebli.

Jeśli planujesz dla swoich dzieci łóżko piętrowe zapewniamy bardzo bezpieczne i stabilne drabinki w modelach z naszego asortymentu.

Pokój przedszkolaka – przestrzeń do zabawy, relaksu i snu

Kolory w pokoju przedszkolaka mają bardzo duży wpływ na samopoczucie dziecka. Wybierz jasne, przyjemne barwy, które sprzyjają atmosferze radości z zabawy.

Postaw na dekoracje związane z ulubionymi postaciami z bajek lub motywami zainteresowań dziecka. Pomaluj ściany farbami na bazie wody, które są bezpieczne dla zdrowia.

Do zabawy dziecko powinno mieć dedykowany kącik – na przykład z miękkim dywanikiem i pufami. W zależności od zainteresowań malucha przygotuj miejsce do grania, układania klocków, puzzli, rysowania, konstrukcji, oglądania książeczek i pisania.

Pokój przedszkolaka – postaw na zdrowy sen dziecka!

Łóżko musi być oczywiście dostosowane do wzrostu przedszkolaka. Powinno być bezpieczne, wygodne i tak skonstruowane, żeby dziecko nie tylko świetnie regenerowało się każdej nocy, ale i rozwijało prawidłowo fizycznie. Ergonomiczne łóżko z dobrym materacem to gwarancja prawidłowej postawy.

Na łóżku poukładaj kolorową pościel i poduszki, aby uczynić miejsce do spania przytulnym.

Stwórz niewielką strefę relaksu z lampką nocną do czytania przed snem.

Nasze łóżka oferują opcje szuflad pod materacem, co daje w pokoju przedszkolaka dodatkową przestrzeń do przechowywania na przykład zabawek, lub ubrań.

Pamiętaj, że kluczowe w projektowaniu przytulnego, bezpiecznego i funkcjonalnego pokoju przedszkolaka jest uwzględnienie indywidualnych zainteresowań i preferencji dziecka oraz zadbanie o sprzęty wysokiej jakości.

meblewrobel.pl Reviews with ekomi-pl.com