Jak zaprojektować funkcjonalny pokój dla rodzeństwa?

Zaprojektowanie pokoju rodzeństwa, który jest funkcjonalny i podoba się dzieciom to nie lada wyzwanie. Maluchy powinny mieć wygodną przestrzeń, w której lubią przebywać, mają dość miejsca dla siebie i odpowiednią dozę prywatności od rodzeństwa. W niniejszym wpisie podajemy wskazówki, na co szczególnie zwrócić uwagę, aby sypialnia dzieci była optymalna pod względem bezpieczeństwa, intymności i wygody.

Pokój dla rodzeństwa – na to zwróć uwagę!

Pokój rodzeństwa ma służyć dzieciom, więc warto je zaangażować w jego projektowanie. Powinny wiedzieć, że przestrzeń jest dzielona, więc oprócz swojej maksymalnej wygody muszą też zwrócić uwagę na rodzeństwo i ich potrzeby. Należy wspólnie z dziećmi omówić, jaka sypialnia ma być – jak ma wyglądać, jakie będą jej funkcje i na czym im zależy.

Warto zapewnić maluchom odrębne strefy we wspólnym pokoju – łóżka, biurka, regały i pojemniki lub półki, czy szuflady na rzeczy, które są dla nich ważne i chcą je zachować dla siebie.

Z drugiej strony dobrze zaprojektowany pokój rodzeństwa powinien mieć wspólną przestrzeń, gdzie dzieci mogą i chcą przebywać razem.

Funkcjonalność wspólnej sypialni dzieci wymaga sporej ilości szuflad, koszy i innych pojemników na zabawki, pościel, ubrania i wszystkie rzeczy, które nie chowane stworzą chaos i bałagan. Dzieci muszą się nauczyć tego, że każda rzecz ma swoje miejsce i tam należy ją odkładać.

Przestrzeń dzieci musi być bezpieczna, meble nie powinny mieć ostrych krawędzi, a dekoracje należy wybierać te, które są nietoksyczne i nie stanowią zagrożenia dla maluchów.

Wygodne materace w łóżkach, ergonomiczne miejsca do spania, prawidłowo dobrane do dzieci biurka i krzesła, dobre oświetlenie – to wszystko zapewnia dzieciom nie tylko komfort, ale też gwarantuje zdrowy rozwój.

Łóżka – te będą najlepsze do wspólnej sypialni dzieci!

Oczywiście w doborze właściwych mebli do sypialni rodzeństwa ogranicza nas metraż, budżet, wiek i potrzeby dzieci. Poniżej znajdziesz omówienie optymalnych rozwiązań.

Łóżka piętrowe pozwalają zaoszczędzić miejsce na inne sprzęty, takie jak szafy i biurka. Najważniejsze jest to, by łóżko piętrowe było świetnej jakości, ergonomiczne, stabilne i bezpieczne. Zobacz wybór łóżek piętrowych na naszej stronie!

Łóżka pojedyncze to rozwiązanie do wystarczająco dużych pomieszczeń, łóżka dzieci mogą się różnić stylem, by odpowiadały preferencjom maluchów.

Łóżka z szufladami na pościel są praktyczne, dają możliwość schowania w obrębie ramy mebla nie tylko pościeli, ale zabawek, czy ubrań. Jest to znakomite rozwiązanie zwiększające funkcjonalność sypialni rodzeństwa oraz maksymalizujące wykorzystanie przestrzeni.

Łóżka z wysuwanym dodatkowym miejscem do spania świetnie nadają się do użytku, gdy nasze dzieci mają małych gości, którzy u nich nocują. Można je też wykorzystać po prostu jako łóżka piętrowe.

Najważniejsze czynniki przy wyborze łóżek do pokoju rodzeństwa to bezpieczeństwo, komfort i funkcjonalność. Nie zapomnijmy jednak o gustach i preferencjach maluchów, Ich sypialnia jest dla nich. Muszą się tu czuć jak najlepiej.

meblewrobel.pl Reviews with ekomi-pl.com