Łóżka dla dzieci z barierką – sprawdź, dlaczego należy postawić na bezpieczne rozwiązania wybierając meble swoim pociechom

Łóżka dla dzieci z barierką z pewnością potrzebne są młodszym maluchom oraz tym, które są niezwykle ruchliwe podczas snu. Dobrze zaprojektowana barierka musi mieć odpowiednią wysokość, gęstość szczebli no i wytrzymałość. W naszym sklepie internetowym znajdziesz szereg modeli łóżeczek dla dzieci z barierką. Szczycimy się tym, że produkujemy ergonomiczne, solidne i bezpieczne drewniane łóżka dla dzieci. Barierki dostępne do  naszych mebli odznaczają się przemyślaną konstrukcją i prawidłowym wykonaniem. Porządne łóżka dla dzieci z barierką to inwestycja w bezpieczny sen i zabawę twoich dzieci.

Łóżka dla dzieci z barierką pomagają chronić twoje pociechy przed wypadnięciem z posłania

Łóżka dla dzieci z barierką występują w naszej ofercie w wielu odsłonach. Nikt z nas nie ma chyba wątpliwości, że najmniejsze maluchy muszą mieć łóżeczka z barierką. Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku łóżek piętrowych i na antresoli – rozumiemy, że dzieci śpiące na górnym posłaniu trzeba chronić przed upadkiem z wysokości. Często natomiast zaniedbujemy barierki w łóżkach pojedynczych myśląc, że dziecko śpiąc spokojnie nie może wyrządzić sobie żadnej krzywdy. Nic bardziej mylnego. Dzieci, zanim nauczą się spania na tradycyjnym, nieogrodzonym materacu, muszą się do tego przyzwyczaić. Zwłaszcza te maluchy, które wiercą się bardzo przez sen mogą nie mieć w podświadomości „zakodowanej” ostrożności i granic, poza którymi czeka je upadek z łóżka. Dorosłemu jest niemiło wypaść z łóżka, co dopiero maluchowi. Tym bardziej że mniejsze dziecko potłucze się dużo bardziej niż dorosły. No i może się przestraszyć, co w końcu może doprowadzić nawet do bezsenności, a także lęku przed kładzeniem się spać. Zdejmowane barierki, obejmujące część łóżka, nie całą jego długość – to świetne rozwiązanie na etap przejściowy, gdy dziecko uczy się spać „jak dorosły człowiek”.

Łóżka dla dzieci z barierką – wybierz najlepszą jakość!

Łóżka dla dzieci z barierką muszą być solidne i rzetelnie wykonane, z wytrzymałych materiałów. Jeśli barierka ma spełniać swoją funkcję, musi faktycznie chronić dziecko przed upadkiem. Musi być wystarczająco mocna i wysoka, szczeble muszą być odporne na uderzenia i wystarczająco gęste. Pamiętajmy, że dziecko w łóżku nie tylko śpi, ale także bawi się. Barierka chroni dziecko przed upadkiem także podczas zabawy. Skakanie po łóżku, fantastyczne gry, fikołki, wykopy – wiesz, że nie upilnujesz zawsze swojej pociechy. Wariowanie na posłaniu to typowe zachowanie, zwłaszcza gdy w dziecięcej sypialni przebywa więcej niż jedno dziecko. Wtedy kreatywność w zabawach ruchowych rośnie niesamowicie. Mocne barierki uchronią dzieci przed upadkiem nie tylko z materaca w pozycji leżącej, ale także na przykład do tyłu w trakcie tańca i skakania. Głowa będzie cała dzięki barierce właśnie, bo ona zatrzyma dziecko, zapobiegnie wypadnięciu do tyłu i uderzeniu głową w podłogę. 

Łóżka dla dzieci z barierką to świetne zabezpieczenie malucha. Wybierając taki mebel chronimy nasze pociechy. Pamiętajmy przy tym o wyborze naprawdę porządnego mebla, takiego, jakie my mamy w swojej ofercie. Na bezpieczeństwie dzieci nie można oszczędzać. Sprawdź, co możesz u nas znaleźć – widzimy się na meblewrobel.pl.