Łóżka dla rodzeństwa – urządzamy wspólny pokój o małym metrażu

Rodzice często stają przed niełatwym zadaniem zapewnienia, często w mieszkaniu o niewielkim metrażu, odpowiedniego miejsca do spania swoim dzieciom. Gdy dwójka dzieciaków zajmuje wspólny pokój – należy tak zaaranżować przestrzeń, by została optymalnie wykorzystana. Myśląc o łóżkach dla rodzeństwa do małego pomieszczenia – przychodzą do głowy łóżka piętrowe. Tego typu meble w dzisiejszych czasach bardzo różnią się projektem, wielkością i kolorem. Łóżko domek piętrowe, dostępne na naszej stronie, spełnia funkcję niezwykle wygodnego i bezpiecznego miejsca do spania, dając jednocześnie maluchom powód do radości i zabawy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie są zalety oraz wady piętrowych łóżek dla rodzeństwa oraz jakie mamy alternatywy.

Piętrowe łóżka dla rodzeństwa

Dzieci uwielbiają łóżka piętrowe! Chcą w nich nie tylko spać, ale także się bawić. Kłótnie o to, kto śpi na górze? Masz je jak w banku. No i musisz wziąć pod uwagę stopień bezpieczeństwa mebla, który wybierasz. Maluch, który śpi na górze, będzie czasem musiał wstać do toalety, gdy jest ciemno. Z tego względu drabinka musi być stabilna, stopnie szerokie i dobrze podpierające nogę. Dodatkowo upewnij się, że maluch na górze nie jest narażony na uderzenia głową o sufit. I czy nie jest mu duszno. Nie zaleca się łóżek piętrowych do niskich pomieszczeń. 

Gdy zdecydujesz się na łóżko piętrowe dla swoich dzieci – pamiętaj o tym, by było solidne i chroniło twoją pociechę. Barierki i mocna drabinka – to podstawa. Dodatkową atrakcją dla dzieci będzie łóżko domek piętrowe – w wybranym przez ciebie kolorze i rozmiarze. Fantazja do zabawy będzie bujała w pokoju, zaaranżowanym nie tylko optymalnie i funkcjonalnie, ale i ładnie. Łóżko stanie się dla maluchów bezpiecznym miejscem relaksu i odpoczynku. Ale też siedliskiem szaleństw i harców. Biorąc pod uwagę ten ostatni punkt – zachęcamy do upewnienia się, że łóżko ma gładkie, zaokrąglone krawędzie, chroniące przed kontuzją. Takie łóżka piętrowe znajdziesz na meblewrobel.pl

Łóżka dla rodzeństwa parterowe, dwuosobowe

Innym rozwiązaniem do niedużego pokoju rodzeństwa jest łóżko parterowe z dodatkowym miejscem do spania, które wysuwa się na noc spod głównej części mebla. To na pewno mniejsza atrakcja dla dzieci, jednak rodzice, którzy bardzo martwią się o bezpieczeństwo pociech w łóżku piętrowym – na przykład dziecko jest bardzo żywotne albo mocno wierci się we śnie – mogą podjąć decyzję o wyborze takiego właśnie rozwiązania. Na meblewrobel.pl mamy szeroki wybór łóżek z wysuwanym dodatkowym miejscem do spania. Dzięki temu masz możliwość wybrania takiego łóżka dla rodzeństwa, które będzie funkcjonalne, będzie wielkością odpowiadać ich wiekowi i potrzebom oraz spodoba się im jego kolor, lub kształt. Takie łóżko z wysuwanym dodatkowym miejscem do spania sprawdzi się także w pokoju, gdzie mieszka jedno dziecko. W razie wizyty kolegi, koleżanki, kuzynka, czy kuzynki – łatwo dzieciaki przenocować. Niewątpliwą zaletą łóżka dwuosobowego parterowego jest, podobnie jak w przypadku łóżek piętrowych, zdecydowana oszczędność miejsca. Tylko w nocy łóżko zajmuje większą przestrzeń. W dzień dysponujemy większym obszarem na strefy zabawy i nauki dla dwojga dzieci.

Jest dużo czynników, które wpływają na to, jakie łóżka dla rodzeństwa do wspólnego pokoju wybieramy. Pamiętajmy jednak zawsze – solidne wykonanie, bezpieczeństwo i komfort snu to kluczowe czynniki zdrowia i dobrego samopoczucia naszych pociech.