Łóżka dla rodzeństwa – wybierz świadomie

Łóżko dla rodzeństwa do wspólnego pokoju dziecięcego to mebel, który musi być solidny i ergonomicznie zaprojektowany. Przy wyborze należy kierować się względami praktycznymi, zdrowotnymi i estetycznymi. Nasze maluchy muszą spać każdej nocy na łóżku, które sprzyja ich prawidłowemu rozwojowi i właściwej regeneracji. Wspólny pokój dla rodzeństwa musi być urządzony tak, by każde z dzieci miało swoją przestrzeń do zabawy, odpoczynku i nauki. Oznacza to konieczność bardzo dobrego zagospodarowania przestrzeni sypialni. Przecież bywa ona niezwykle ograniczona. Czytaj dalej, by dowiedzieć się, jakie praktyczne, wygodne i ładne rozwiązania można znaleźć na meblewrobel.pl.

Łóżko dla rodzeństwa parterowe

Łóżka dla rodzeństwa parterowe pozwalają na łatwą oszczędność miejsca. Łóżko jest w dzień pojedyncze, na noc wysuwany jest spod spodu drugi materac. Daje to świetną możliwość zagospodarowania wolnej przestrzeni na przykład na miejsce do zabawy. Dzieci korzystają z jednego mebla, ale każde ma swój materac i sypialnia jest dużo wygodniejsza oraz praktyczniejsza niż w przypadku ustawienia tam dwóch pojedynczych łóżek.

Zaletą parterowego łóżka dla rodzeństwa jest bezpieczeństwo. Łóżka podwójne z barierką i niskie dają duże zabezpieczenie dzieciom, nawet jeśli wiercą się one bardzo w nocy lub bawią zbyt żywiołowo. Solidne barierki, mocna konstrukcja – stabilny mebel jest konieczny w sypialni dziecięcej.

Łóżko dla rodzeństwa piętrowe

Piętrowe łóżko dla rodzeństwa to niewątpliwie frajda i marzenie wielu dzieci. To również zarzewie kłótni o to, kto będzie spać na górze. Łóżko piętrowe ma podobne praktyczne zastosowanie jak łózko dwuosobowe parterowe, jednak zaletą jest to, że wolna przestrzeń dostępna jest stale, niczego na noc nie wysuwamy. Dodatkowo, pod dolnym materacem można zamontować szuflady na pościel, bieliznę lub zabawki dzieci.

Trzeba bardzo starannie dobrać producenta łóżka, jeśli decydujemy się na model piętrowy. Bezpieczeństwo dzieci przede wszystkim! Konstrukcja mebla musi być mocna i stabilna, projekt przemyślany, barierki solidne i wysokie, nic nie może narażać dziecka na urazy. Drabinka musi mieć szerokie szczeble, na których dziecko się nie poślizgnie, a ranty i rogi łóżka powinny być wyoblone, dla minimalizacji zagrożenia kontuzją podczas snu lub zabawy. Nie zapominajmy także o tym, by do produkcji mebli dla dzieci były wykorzystywane nietoksyczne materiały wykończeniowe, posiadające odpowiednie atesty. Nie oszczędzajmy na zdrowiu i bezpieczeństwie naszych pociech, wybierzmy polskiego producenta, z dużym doświadczeniem w branży drzewnej – takiego jak nasza firma Stolarstwo Meble Wróbel.

Łóżko dla rodzeństwa – walory estetyczne

Jeśli szukasz łóżka fajnego, wygodnego, dobrej jakości i praktycznego, ale także ładnego i świetnie wyglądającego w sypialni twoich dzieci – sprawdź ten link. Łóżka domki, meble o różnej wysokości barierek, rozmaitych kształtach i ślicznych ozdobach na ramach – jest z czego wybierać. A na dodatek łóżko drewniane zawsze można przemalować, więc jest wyjątkowo długowieczne.

Łóżka dla rodzeństwa oszczędzające powierzchnię w sypialni dziecięcej to strzał w dziesiątkę. Zadbać należy o ich jakość i bezpieczeństwo oraz o urodę, a każdy solidny mebel wybrany świadomie – posłuży dzieciom bardzo długo.