Łóżko dla rodzeństwa do małego pokoju – sprawdź najlepsze rozwiązania

Łóżko dla rodzeństwa, zwłaszcza gdy urządzamy niewielki pokój dziecięcy, powinno być stabilne i wygodne, a także praktyczne. Rozwiązania oszczędzające przestrzeń to najlepszy wybór. W sypialni dzieci, oprócz miejsc do spania muszą być strefy zabawy i nauki. Łóżka piętrowe i parterowe z wysuwanym dodatkowym spaniem to świetne opcje łóżek dla rodzeństwa, a także fajna rzecz gdy nocuje u nas kolega, czy kuzyn malucha. Albo po prostu gdy chcemy wieczorem położyć się przy dziecku i opowiadać lub czytać mu bajki.

Łóżko dla rodzeństwa – opcja piętrowa

Łóżko dla rodzeństwa w opcji piętrowej to naprawdę niezły pomysł. Oszczędzamy przestrzeń i jednocześnie sprawiamy radość dzieciom. Który malec nie lubi „spać na górze”? Oczywiście należy wybrać mebel solidny, dobrze wykonany, świetnie i bezpiecznie zaprojektowany. Barierki, zwłaszcza na górnym posłaniu muszą być ekstra mocne i odpowiednio wysokie. Drabinka powinna posiadać szerokie, stabilne stopnie, nie tworzące zagrożenia ześlizgnięciem się i upadkiem. W naszej ofercie znajdziesz wiele modeli łóżek piętrowych. Design piętrowego łóżka jest bardzo ważny z punktu widzenia bezpieczeństwa i trwałości. Dużo znaczy także jego wygląd i warto skonsultować wybór z preferencjami naszych maluchów. Piętrowe łóżko dla rodzeństwa z drewna może przyjmować wiele kształtów i form. Drewniane łóżka dla dzieci są najpraktyczniejsze, gdyż łatwo je przemalować i dostosować do zmieniających się gustów dzieci i coraz to nowego wystroju ich pokoju. Drewno jest materiałem oddychającym i dostosowującym się ergonomicznie do sylwetki śpiącego w nim dziecka. Należy jednak pamiętać, by kupiony przez nas mebel posiadał wszelkie atesty bezpieczeństwa materiałów, którymi został wykończony. Czyli bejce, lakiery, kleje i farby muszą być nietoksyczne. Należy upewnić się, że łóżko kupujemy u solidnego producenta łóżek drewnianych dla dzieci.

Łóżko dla rodzeństwa – opcja parterowa

Łóżko dla rodzeństwa w opcji parterowej to dobry wybór, gdy wiemy, że nasze dzieci bardzo wiercą się w nocy i nie chcemy, by spały wysoko. Dodatkowo, maluchy bardzo żywotne i skore do psot na pewno znajdą milion sposobów na dzikie harce na łóżku piętrowym – to może być dla nich niebezpieczne. Opcja łóżka parterowego z wysuwanym dodatkowym spaniem to rozwiązanie, które sprawi, że zwolni się dużo przestrzeni nad miejscami do spania. Najlepiej wykorzystać ją na półki, czy szafki, gdzie możemy przechowywać książki, zabawki i na przykład trofea sportowe, czy naukowe dzieci. Tutaj znajdziesz przykład podwójnego parterowego rozwiązania, jednego z wielu w naszej ofercie. Dzięki wsuwanemu posłaniu w ciągu dnia w pokoju jest dużo więcej miejsca do zabawy i nauki.

Dużo osób boryka się z problemem odpowiedniego umeblowania pokoju dziecięcego, zwłaszcza gdy ma on niewielki metraż. Podwójne łóżka dla rodzeństwa to znakomite rozwiązanie, uwalniające masę przestrzeni na strefy nauki i zabawy, a także na dodatkowe miejsca do przechowywania rzeczy naszych pociech. Jeśli szukasz modelu, który jest bezpieczny i jednocześnie praktyczny oraz ładny i trwały – zapraszamy do naszego sklepu. Jest z czego wybierać, a jakość naszych łóżek dla dzieci jest z najwyższej półki.