Łóżko tipi – podaruj dziecku miejsce do spania i zabawy!

Łóżko tipi to świetny pomysł dla malucha, który kocha ciekawą zabawę. Kupując mu taki mebel nie tylko oferujesz mu miejsce, w którym może marzyć o byciu Indianinem i mieszkaniu w wigwamie. Wybierając nasze wyjątkowe łóżko tipi, w wersji podstawowej, lub w wersji plus, zapewniasz dziecku wygodny, zdrowy i bezpieczny sen. Czytaj dalej, by dowiedzieć się, jakie zalety posiadają łóżka dla dzieci od Meble Wróbel.

Łóżko tipi daje pole do rozwijania wyobraźni

Łóżko tipi pełni funkcję pobudzania kreatywności malucha. Dziecko musi mieć w swoim otoczeniu bodźce, które stymulują wyobraźnię i wspomagają rozwój umysłowy. Maluchy uczą się i poznają świat poprzez ciągłe interakcje z otoczeniem. Jednak nauka kreatywności, rozwijanie umiejętności wyobrażania sobie różnych sytuacji, wymyślania opowieści jest równie ważna. Nasz umysł posiada wiele umiejętności i funkcji. Zabawy z gruntu abstrakcyjne są tak samo potrzebne dziecku w prawidłowym rozwoju, jak i lektury szkolne, czy rozmowy z rodziną i kolegami. Każda sfera życia młodego człowieka – tak zewnętrzna, jak wewnętrzna – musi mieć pole do wzrostu.

Oczywiście dla dziecka łóżko tipi to czysta frajda. Malucha nie interesują możliwości jego mózgu. Interesuje go zabawa w Indian.

Nasze łóżka tipi mają wszystkie zalety łóżek drewnianych od Meble Wróbel

Łóżka dziecięce tipi od Meble Wróbel zrobione są z wytrzymałego drewna sosnowego. Są stabilne i porządnie wykonane. Konstrukcja ich jest bezpieczna i ergonomiczna. Standardowe łóżko tipi ma materac niewiele ponad podłogą, więc jest bezpieczne dla mniejszych dzieci. Natomiast model tipi plus ma miejsce do spania wyżej, nad szufladami. Jest oczywiście możliwość montażu barierki ochronnej. Szuflady w modelu plus dają dużą ilość miejsca do przechowywania pościeli, zabawek, czy innych przedmiotów niezbędnych w dziecięcym pokoju.

Łóżka tipi, podobnie jak nasze wszystkie łóżka dla dzieci, są wykończone atestowanymi materiałami, takimi jak lakiery, bejce i farby. Spanie w naszych łóżeczkach jest dla dzieci w pełni bezpieczne. A w tej mierze dodatkowym atutem jest fakt, że rogi i krawędzie są zaokrąglone. Zapobiega to poważniejszym kontuzjom podczas zabawy, czy niespokojnej nocy pełnej „kręcenia się” w łóżku. 

Niewątpliwą zaletą naszych łóżek tipi jest to, że występują w wielu rozmiarach i wariantach kolorystycznych. Dopasujesz tipi do wzrostu dziecka, ale także do metrażu i stylu wykończenia dziecięcego pokoju. No i do upodobań malucha.

Łóżko tipi jest tak skonstruowane, że podczas zabawy można je przekształcić w namiot – wystarczy górę mebla zakryć na przykład kocem, czy kapą. Taka miejscówka będzie dla twojej pociechy fortecą, miejscem, gdzie może się ukryć przed światem, gdzie rozgrywa się opowieść, którą sama snuje. Ten azyl da jej odrobinę prywatności. A w nocy będzie to posłanie, gdzie zdrowo śpi, regeneruje się i przeżywa kolorowe sny.

Wyobraźnia dzieci nie ma granic, jeśli chodzi o wymyślanie scenariuszy zabaw. Łóżeczko tipi będzie dla twojego malucha sceną, na której rozegra się niejeden dramat, gdzie zwycięży nad nieprzyjacielem, gdzie przeżyje masę przygód. Pomóż swojemu dziecku rozwinąć skrzydła fantazji. Dzieciństwo jest jedno, zabawa to esencja bycia dzieckiem.