Pokoik dziecięcy – zaprojektuj najlepiej!

Pokoik dziecięcy to miejsce, gdzie mieszka twoje dziecko. To tu znajdują się jego zabawki, książki, podręczniki i zeszyty, plakaty, trofea i inne niezbędne młodemu człowiekowi rzeczy. Sypialnia dziecka pełni kilka funkcji. Tu dziecko bawi się, uczy i śpi. Dlatego każda z tych sfer życia malucha powinna mieć swoje odrębne miejsce w pokoju. Część do spania musi oferować wygodny i odprężający sen. Odpowiedni dobór łóżka jest kluczowy. Szeroki wybór drewnianych łóżek dla dzieci znajdziesz na naszej stronie. Zainspiruj się i dopilnuj, by pokoik dziecięcy był bezpieczny i sprzyjał prawidłowemu rozwojowi twojej pociechy.

Pokoik dziecięcy – zadbaj o idealne miejsce do spania!

Pokoik dziecięcy musi oferować maluchowi możliwość wypełniania wszelkich obowiązków, oddawania się przyjemnym zabawom i odpoczynku, który regeneruje zarówno jego umysł, jak i ciało. Jeśli chodzi o sen dziecka – nie da się przecenić wpływu, jaki dobry sen ma na zdrowy rozwój i kondycję twojej pociechy. Wygodne łóżko, którego konstrukcja wspiera ergonomicznie prawidłowy wzrost organizmu, jest niezastąpione. Ciało dziecka rośnie, nie można dopuścić do tego, by byle jaki mebel spowodował skrzywienia kręgosłupa, czy kontuzje w mięśniach, czy w ścięgnach. 

Jest kilka rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę w przypadku wyboru odpowiedniego łóżka  do pokoiku dziecięcego. Mebel musi być solidny i trwały, a jego elementy muszą być stabilne. Krawędzie i rogi powinny być zaokrąglone, minimalizując ryzyko kontuzji przy uderzeniu. Wszystkie materiały wykończeniowe mebla muszą być nietoksyczne. Trzeba upewnić się u producenta, czy farby, kleje i lakiery mają odpowiednie atesty. Świetnym wyborem jest łóżko drewniane. Drewno zawsze będzie modne – jest klasyczne i eleganckie. Łatwo taki surowiec przemalować, a meble z drewna są  niezwykle długowieczne. Szukając łóżka do pokoiku dziecięcego sprawdź nasz sklep – meblewrobel.pl.

Pokoik dziecięcy – zadbaj o miejsce do zabawy i nauki

Pokoik dziecięcy to królestwo twojego malucha. Musi znaleźć się tu przestrzeń na każdą z głównych aktywności, jakie chce i musi podejmować. Oczywiście jest łóżko – strefa do spania – o tym pisaliśmy wyżej. Strefy do nauki i zabawy także muszą być wydzielone. Ważne jest, by trzy główne strefy dziecięcego pokoju nie mieszały się ze sobą.

Strefa do zabawy to miejsce, gdzie dziecko gra z kolegą w planszówki, bawi się zabawkami, rozwiązuje łamigłówki, czyta. Może to być kilka puf z dobrym oświetleniem i koszem na misie, lalki, gry i piłki. Pamiętaj, że gadżety do zabawy nie powinny być używane w łóżku. A zeszyty szkolne nie służą do zabawy. Strefa do nauki wymaga dobrze oświetlonego biurka i wygodnego krzesła, dostosowanego do wzrostu dziecka. Konieczne tu są półki na podręczniki, szuflady, gdzie dziecko może trzymać zeszyty do notowania i do ćwiczeń, no i miejsce na ołówki, pisaki, kredki, gumki, linijki – czyli cały arsenał młodego naukowca.

Nie da się przecenić wpływu, jaki odpowiednia aranżacja przestrzeni, w której dziecko mieszka, ma na jego zdrowie i rozwój – fizyczny i umysłowy. Pokoik dziecka musi spełniać wszystkie wyżej wymienione funkcje, powinien też odpowiadać pasjom i zainteresowaniom małego lokatora. Stwórzmy maluchowi przestrzeń, w której będzie chętnie przebywał, w której będzie bezpieczny, i w której będzie się dobrze czuł.