Pokój dziecięcy w stylu marynistycznym

Pokój dziecięcy w stylu marynistycznym jest obecnie jednym z najpopularniejszych rodzajów aranżacji pokoików naszych pociech. Ten sposób dekoracji posiada sporo zalet oraz jest dość łatwy w wykonaniu. Dzieci będą szczęśliwe, mogąc poczuć się jak mali zdobywcy oceanów, czy poszukiwacze skarbów. Na rynku znajdziesz dużo gadżetów o konotacji marynistycznej. Poduszki, szablony, naklejki, muszle, modele statków – to tylko kilka przykładów przedmiotów doskonałych do pokoju dziecięcego w stylu marynistycznym.

Pokój dziecięcy w stylu marynistycznym – kolory

Pokój dla dziecka w stylu marynistycznym świetnie sprawdzi się, jeśli pociecha jest jeszcze niemowlęciem. Stonowane kolory – dużo błękitu, turkusu, granatu i bieli, z lekkimi tylko kontrastami czerwieni, pasów i beżu – pozwolą naszemu maleństwu spokojnie odpoczywać, bez nadmiernych bodźców.

Odcienie niebieskiego to barwy, które wyciszają i uspokajają. Tradycyjnie kojarzone z marynarskim stylem paski to wzór prosty i klasyczny – nie będzie męczył i wpasuje się gładko w całą aranżację pokoju. Jeśli stylizujemy pomieszczenie na przykład na wzór bezludnej wyspy, lub tropikalnej plaży – dojdą w kompozycji odcienie beżu i zieleni.

Wszystkie te barwy, harmonijnie połączone, dadzą piękny efekt, nie powodując wrażenia chaosu.

Pokój dziecięcy w stylu marynistycznym – gadżety

Marynistyczne gadżety i dodatki to podstawa, by pokój naszego dziecka przypominał frachtowiec, żaglowiec lub tratwę piratów. Poduszki z emblematem kotwicy, gumowe koła ratunkowe, modele statków w butelce, muszle, narzuty na łóżko, czy zasłony w marynarskie pasy – wszystko to stworzy w dziecięcym pokoju marynistyczny klimat.

Dzieci bardzo lubią fantazjować i często marzą właśnie o dalekich podróżach, przygodach, skarbach, tropikach. W scenerii rodem z pięknej fregaty – marzenia będą jeszcze intensywniejsze, a nasze dziecko szczęśliwe.

Starsze dziecko chętnie już powie ci, jakie gadżety mu się podobają, co jeszcze chciałyby mieć w swoim pokoju. Może szkatułę z kosztownościami? A może fokę-maskotkę? Opcji jest naprawdę dużo.

Pokój dziecięcy w stylu marynistycznym – co ułatwi nam remont?

Pokój dziecięcy to pomieszczenie w naszym domu, które bardzo szybko zmienia się wraz ze wzrostem naszych pociech. Dzieci rozwijają się szybko, zmieniają się ich zainteresowania. Czasem ciężko czasowo i finansowo nadążyć ze zmianą wystroju pokojów dziecięcych. Zachęcamy do postawienia na nasze łóżka z drewna sosnowego. Sosna jest bardzo trwałym i wytrzymałym materiałem. Solidnie wykonany mebel posłuży dziecku wiele lat. A do tego bardzo dużym plusem drewnianych łóżek jest to, że łatwo je przemalować – w zasadzie przy każdej zmianie wystroju. Jeżeli chcemy urządzić pokój dziecka z na przykład pokoju sportowca na chociażby styl marynistyczny, łóżka nie zmieniamy, modyfikujemy tylko jego kolor. No i czy trzeba dodawać, że drewniany mebel to klasyka? Drewno oddycha i lepiej funkcjonuje w przestrzeni dziecka – nasze łóżka mają wszelkie atesty nietoksyczności. A z meblami z tworzyw – wiadomo, różnie bywa.

Pokoik dziecięcy to mała forteca naszego malucha. Musi czuć się tu bezpiecznie. Jeżeli dziecko jest już dość duże na wyrażenie opinii – a wiemy, że to następuje dość szybko – niech ma głos odnośnie do rodzaju aranżacji swojego otoczenia, obecnych w nim kolorów i gadżetów. Styl marynistyczny najlepiej sprawdzi się w pokoikach malutkich dzieci i u starszych pociech, kochających morze, skarby, przygody i podróże.