Meble dziecięce – urządzamy pokój dziewczynki

Pokój dziewczynki to miejsce do zabawy i regeneracji, a także do nauki. Jest jej królestwem, pałacem, bajkowym światem. Ważne, by dziecko czuło się w nim bezpiecznie i komfortowo, i aby wyobraźnia dziewczynki miała możliwość się rozwijać. Wnętrze pokoju dziecięcego musi być odzwierciedleniem charakteru malca. Czarodziejki, księżniczki, wróżki – to często dziecięce fascynacje naszych córek. Niech przedmioty, plakaty, zabawki i meble cieszą nasze dziecko i wyrażają jego marzenia. 

Przy urządzaniu pokoju dziewczynki trzeba pamiętać o uniwersalnych zasadach, dotyczących aranżacji wnętrz dla dzieci. Oddzielne strefy do zabawy, snu i nauki, funkcjonalność, wygoda, i bezpieczeństwo – to kluczowe elementy. No i oczywiście musimy zapewnić naszej córce wygodny, spokojny, bezpieczny sen. Wybór ślicznych łóżeczek, przystosowanych do zdrowego snu dziecka znajdziesz na meblewrobel.pl

Wygodne i bezpieczne łóżko do pokoju dziewczynki

Chcemy, by nasza córka spała zdrowo każdej nocy. Ważne są dla nas jej bezpieczeństwo, wygoda i spokój. Jeśli poszukujesz komfortowego mebla do spania dla swojej małej pociechy, odwiedź witrynę Meble Wróbel. Tu znajdziesz łóżka w różnych rozmiarach, wykończone lakierami i farbami, posiadającymi wszelkie atesty nietoksyczności. Krawędzie mebli są zaokrąglone i wypolerowane, zatem ryzyko nawet małej kontuzji dziecka podczas szaleńczych zabaw jest minimalne. Projekty łóżek są bezpieczne, a spanie w nich komfortowe.

Funkcjonalne rozwiązania łóżek od Meble Wróbel pozwalają na optymalne wykorzystanie przestrzeni w pokoju. Szuflady na pościel i różne drobiazgi, pozwalają na zmniejszenie ilości komód i szaf. Wszystko się zmieści i w pomieszczeniu będzie porządek. Jeśli chcesz wyzwolić jeszcze więcej miejsca, polecamy antresolę z miejscem do spania na górze. Pod łóżkiem możesz postawić biurko lub urządzić miejsce do zabawy. 

Propozycje dla dziewczynek, które lubią bawić się w swojej sypialni i wymyślać fantastyczne historie, to łóżka w różnych kolorach i kształtach, na przykład łóżko domek lub tipi. Na meblewrobel.pl każdy rodzić znajdzie odpowiednie łóżko dla córeczki.

Pokój dziewczynki – kolorystyka i dodatki

Dziewczynki bardzo często lubią w swojej przestrzeni pastelowe kolory, nawiązania do ulubionych bajek, a także małe “kobiece” gadżety, wprowadzające je w świat bycia kobietą. Plakaty z postaciami z filmów i książek, desenie takie, jak kwiaty, “koronki”, delikatne, subtelne akcenty, przytulne miejsca do regeneracji i zabawy – będą mile widziane u wielu z naszych córek. Oczywiście dziewczynka może mieć inne zainteresowania, niż lalki i misie. Może ją fascynować przyroda, podróże, sporty, muzyka, a także cała masa innych rzeczy. Najważniejsze jest to, by córka dobrze czuła się w swoim pokoju, by był JEJ przestrzenią i wyrażał JĄ. Pamiętajmy, że każde dziecko to indywidualność. Potrzebuje wygody i bezpieczeństwa, ale również eksperymentowania z różną stylistyką. Co podoba się pięcioletniej córce będzie “nudne” dla dziesięciolatki, i tak dalej. Przestrzeń dziecka rośnie razem z nim. Córka będzie się zmieniać, wygląd pokoju – ewoluować będzie wraz z nią.