Pokój dziecięcy dla małej księżniczki

Pokój dziecięcy musi być zawsze urządzony tak, by dziecko czuło, że to jego królestwo. W zależności od charakteru dziecka, płci, wieku i zainteresowań – idealne aranżacje będą się od siebie sporo różnić. Jednak przyjąć należy, że większość dziewczynek marzy o tym, by poczuć się jak mała księżniczka. Jak sprawić, by to marzenie się spełniło i urządzić córeczce prawdziwą komnatę w jej sypialni? Podpowiadamy poniżej.

Pokój dziecięcy w różu

Pokój dziecięcy, pełen pastelowych barw, jak róże, limonki, fiolety, czy delikatne zielenie – kojarzy nam się z tym, że mieszka tu dziewczynka. I rzeczywiście, nasze córeczki najczęściej lubią dodatki czerwone, liliowe, czy w kolorze fuksji. Warto o tym pamiętać przy malowaniu ścian, doborze sprzętów i dodatków takich, jak pufy i poduszki dekoracyjne. Niech pokój dziewczynki będzie jej królestwem, gdzie otaczają ją sprzęty i barwy, które lubi.

Oprócz tego, że w pokoju naszej córeczki ma być pastelowo, musi też tu być przytulnie i miło. Puchate misie i inne słodkie maskotki, poduchy, które są nie tylko ładne, ale i miękkie, i wygodne, ładna ciepła pościel i kocyki dla zmarzlaka – wszystko to się świetnie sprawdzi. Ściany możemy udekorować naklejkami z postaciami z ulubionych bajek dziecka. Warto też pomyśleć o plakatach, napisach takich jak „tu śpi królewna”, czy pięknym lusterku z małą, dziewczęcą, estetyczną toaletką.

Naszej córce przyda się przestrzeń do zabawy, do relaksu i do nauki. Niech księżniczka w każdym z tych obszarów ma coś, co ją fascynuje. Może lubi kolorowe kredki i flamastry z wizerunkami ulubionych idoli? Niech używa takich akcesoriów przy nauce. Kupmy jej ładne zeszyty i naklejki do wklejania na przykład w kalendarz. Możemy jej dać prawdziwy pamiętnik, ładnie zatytułowany i oprawiony, żeby miała gdzie spisywać swoje spostrzeżenia i marzenia. A przed snem niech poczyta, albo my jej poczytajmy bajkę z ulubionej książki. Niech kształt i kolor łóżka będą odpowiednie dla małej księżniczki, materac wygodny, a pościel śliczna i miękka oraz ciepła.

Dziecięce łóżko drewniane do pokoju księżniczki

Łóżko do pokoju dziecięcego oczywiście musi być wygodne i bezpieczne. Nasze drewniane łóżka dla dzieci są wyjątkowo dobrze zaprojektowane i solidnie wyprodukowane. Elementy składowe zrobione są z drewna sosnowego, a konstrukcja jest wytrzymała. Dysponujemy szerokim wachlarzem kolorów i wzorów łóżek dziecięcych – nasza księżniczka na pewno będzie zadowolona z wyboru. Dodatkowo produkowane przez nas łóżka są wykończone atestowanymi farbami i klejami oraz mają obłe, zaokrąglone krawędzie. Daje to idealne zabezpieczenie naszej małej córci przed kontuzją. Trzeba wybrać solidnego producenta łóżek dziecięcych przy dobieraniu mebli do pokoju dziecięcego. Tylko to daje gwarancję jakości i bezpieczeństwa sprzętów. Firma zatrudniająca specjalistów z doświadczeniem w branży drzewnej, produkująca meble świetnie zaprojektowane pod względem ergonomii to zawsze dobry wybór. Jakość włożona w rozwój naszego dziecka da mu szczęśliwe i zdrowe dzieciństwo, i młodość. Niech czuje, że ma wszystko, czego trzeba, by czuć się bezpiecznie i cieszyć się każdym dniem.