Drewniane łóżka dla dzieci – łóżka 160 × 80 dla przedszkolaków

Zmiana miejsca do spania naszych maluchów jest doniosłym wydarzeniem dla całej rodziny. Dziecko rośnie, rozwija się i kolejno wkracza na nowe etapy swojego życia. Każde zdarzenie, wykraczające poza dotychczasową codzienność jest dla dziecka źródłem podekscytowania, ale także stresu. Z punktu widzenia rodzica najważniejsze jest bezpieczeństwo pociechy, wygoda, funkcjonalność łóżeczka i ergonomiczna konstrukcja mebla, wspomagająca zdrowy wzrost. Natomiast maluch, by oswoić się z nowym meblem, musi czuć się w nim jak u siebie. Wygodnie, owszem, ale sen powinien kojarzyć się dziecku także z przyjemnością i przygodą. Zadbajmy więc o mebel bezpieczny i funkcjonalny, dostosowany jednak do gustu i wyobraźni małego użytkownika.

Dlaczego łóżko 160 × 80 dla przedszkolaka?

Komfort dziecka to podstawa. W wieku przedszkolnym maluch zdecydowanie potrzebuje sporo miejsca, żeby wygodnie rozłożyć się w czasie snu. Ten rozmiar łóżeczka posłuży mu przynajmniej do wieku wczesnoszkolnego. Jeśli dzieciak lubi się w nocy wiercić, zdecydowanie polecamy rozwiązanie łóżeczka dziecięcego z barierką – z opcją zdejmowania. Daje to elastyczność wykorzystania mebla zgodnie z rozwojem dziecka, gwarantując maksimum bezpieczeństwa. Nasze dziecięce łóżka o wymiarach 160 × 80 stanowią zbiór modeli, wzorów i kolorów, z których i rodzice, i dzieci wybiorą optymalne dla siebie rozwiązanie. Pamiętajmy, by model dobrać do gustu malucha. Kolor i wzory powinny mu się dobrze kojarzyć. Korzyścią wyboru łóżka 160 × 80 jest to, ze bez trudu dokupimy odpowiedni materac, o optymalnych parametrach dla naszego szkraba.

Jaki materac do łóżka 160 × 80 dla przedszkolaka?

Dziecko w wieku przedszkolnym jest w trakcie bardzo dużego wzrostu i rozwoju układu kostno-mięśniowego. Dlatego trzeba już teraz dobrać mu właściwy materac, oferujący odpowiednie podparcie, a jednocześnie przewiewny i bezpieczny w razie alergii. Na rynku jest dużo opcji, należy dobrze się zastanowić nad tym, jakie wymogi ma nasza pociecha. Niezalecane są materace miękkie. Warto też zwrócić uwagę na to, by materac miał pokrowiec dostosowany do prania w pralce – w wieku przedszkolnym dziecko co prawda zwykle nie nosi już pieluszki, ale, cóż, wypadki się zdarzają. Bądźmy na nie przygotowani. Dobrze jest kupić materac „oddychający”, który zapewni odpowiednią wentylację miejsca do spania, a także taki, który nie gromadzi kurzu i roztoczy. Ten drugi jest świetny dla dzieci z alergiami wziewnymi. Materace dwustronne, na przykład piankowe z pokrowcem, pozwalają na okresowe odwracanie go, tak że zużywa się on wolniej, a higiena snu jest jeszcze lepsza. Fajnym rozwiązaniem są – dostępne także u nas – materace z warstwą kokosa i gryki. Te materace nadają się do prania w 40 st. Mają właściwości antyalergiczne i antygrzybicze, oraz ortopedyczne. Naszą dostępną ofertę materacy do łóżeczek dziecięcych znajdziesz tutaj. Wybór odpowiedniego łóżka i materaca dla naszej pociechy jest bardzo ważnym przedsięwzięciem. Nie należy lekceważyć tematu i kupować jakiejś pierwszej lepszej opcji. Zdrowy rozwój, bezpieczeństwo i komfort naszego malucha muszą być dla nas na pierwszym miejscu. Wtedy i dziecko, i ty będziecie spać spokojnie.